Kategorie

O keramice

Umělecká keramika, kterou vám nyní nabízíme, pochází z malé rodinné továrny na jihu Španělska, ze slunečné Andalusie. Továrna byla založena před více než padesáti lety bratry Montaňovými. Za dobu svého působení navrhli a prodávali více než 200 originálních designů, ale kolekce se průběžně pozměňují a vznikají nové. V krásných ornamentech můžeme nalézt ozvěnu původní lidové malby, inspiraci slavným barcelonským architektem, ale především typické rostlinné motivy inspirované neopakovatelným půvabem jihošpanělské přírody. Andaluská umělecká keramika je po celé Evropě vyhledávaným artiklem a tato nevelká továrnička produkuje pouze limitované množství keramiky, aby zachovala rukodělný charakter vyráběných předmětů. Jsme pyšní na to, že nám výrobci poskytli možnost zastupovat jejich společnost na českém trhu a věříme, že si z naší nabídky vyberete krásný a neobvyklý dárek nebo si třeba zkrášlíte prostředí vašeho domova.

U každého výrobku jsou patrné drobné barevné i tvarové odchylky, což není na závadu. Je to způsobeno tím, že každý kus je skutečný ručně vyrobený originál a není tedy možno, a ani žádoucí, dosáhnout strojové jednotnosti. Všechny prodávané výrobky mají certifikát o zdravotní nezávadnosti. Mohou se mýt v myčce nádobí a používat v mikrovlnné troubě.

KRAKELOVÁNÍ – představuje prasklinky (krakely) či systém prasklin ve vrstvách barev a keramických glazur. Krakely jsou projevem procesů které provázejí úplné ztuhnutí pojidel v barvách a tím ztrácejí pružnost a přizpůsobivost vůči okolním vlivům. (Krakelování keramiky není důvodem k reklamaci.)